Nasz portal stosuje pliki cookies w celach œwiadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych i reklamowych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleŸć w ustawieniach swojej przeglšdarki. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies"

TAK ZROZUMIAŁEM
STRONA STARTOWA

DLA NIESLYSZACYCH

Konferencja o bezpieczeństwie Drukuj Email

 Dnia 15 listopada br. w kinie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa na drodze, skierowana do młodzieży bolesławieckich szkół.


Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bolesławcu, wygłosili prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze pod wspólnym tytułem „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE”. Zaprezentowano problematykę bezpieczeństwa na drodze, szczególnie przyszłym – młodym kierowcom. Policjanci wskazali m. in. przyczyny powstawania wypadków drogowych, elementy wpływające na bezpieczne poruszanie się po drogach. Pokazano skutki groźnych wypadków. Strażacy w swojej prezentacji wskazali sposoby postępowania w razie zauważenia zdarzeń na drogach, sposoby orientacji w terenie na drogach typu autostradowego, prawidłowy sposób zgłoszenia zdarzenia. Wskazano drogę informacji z miejsca zdarzenia do służb ratowniczych, podejmowane działania przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu i zastępów dysponowanych do przykładowego wypadku drogowego. Przedstawiciel WORD-u zaprezentował i omówił film pokazujący w całości egzamin praktyczny kamerą z wewnątrz samochodu, którym poruszał się egzaminowany kandydat – kierowca. W trakcie konferencji głos zabierali także przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta i powiatu.

Na parkingu przed kinem zaprezentowano symulator dachowania i symulator zderzeń. Strażacy z naszej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej przeprowadzili pokaz działań ratowniczych podczas wypadku drogowego. W przygotowanym wcześniej wraku samochodu osobowego znajdował się jeden ze strażaków – odegrał rolę rannego kierowcy. Bolesławieccy strażacy, jeszcze przed ewakuacją, udzielili rannemu pomocy medycznej. W tym samym czasie położyli „poduszkę” piany pod pojazd w celu zabezpieczenia przed możliwością zapalenia się np. wyciekającego paliwa. Usunęli szyby, odcięli drzwi, słupki i dach pojazdu. Bezpiecznie ewakuowali rannego na przygotowanych noszach. Młodzież burzliwymi oklaskami nagrodziła naszych ratowników. W holu kina młodzież mogła poćwiczyć wspólnie ze strażakami udzielanie pierwszej pomocy.

Zdjęcia KP PSP w Bolesławcu, a także z artykułów ze stron: www.istotne.pl , www.bolec.info .

 

 

 


 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Biuletyn Informacji Publicznej
Informacje
Bezpiecznie na polach
NIE dla czadu
Silne mrozy
Gdy pęka lód ...
Gdy nadejdzie powódź
Stany wód - zlewnia Odry
Galerie
Z życia Komendy
Zdarzenia
Ćwiczenia - Szkolenia
Ku przestrodze
Konkurs fotograficzny
Polecamy w INTERNECIE
Strażackie strony
Warto zobaczyć
Tel. alarmowy 112
W STRAŻACKIM OBIEKTYWIE
_mini_brzeznik_013.jpg
Licznik
Odwiedza nas 1 gość

Pogoda w Bolesławcu

 

© 2009 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administracja